PPK w praktyce. Zasady, wdrożenie, obsługa – zapraszamy pracodawców z Pomorza
Trwa drugi etap wdrażania PPK – do programu przystępują średniej wielkości przedsiębiorstwa. Pracodawcy zatrudniający powyżej 50 osób mają czas do 24 kwietnia na podpisanie umowy o zarządzanie z wybraną instytucją finansową. Aby ułatwić proces wdrożenia PPK, zapraszamy przedsiębiorców na kolejne seminarium „PPK w praktyce”.
Już w najbliższy poniedziałek 9 marca zapraszamy pracodawców z Pomorza do udziału w seminarium „PPK w praktyce”, które organizujemy wspólnie z Agencją Rozwoju Pomorza. Spotkanie odbędzie się w budynku Olivia Business Centre przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku.
Podczas spotkania omówimy najważniejsze zagadnienia związane z wdrożeniem i obsługą PPK z perspektywy pracodawcy. Program został przygotowany w taki sposób, aby poruszane w nim tematy odpowiadały najczęściej pojawiającym się pytaniom o PPK, takim jak: zasady działania PPK, obowiązki pracodawcy, inwestowanie środków w PPK. Podczas spotkania zaplanowaliśmy także specjalny warsztat, w trakcie którego odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oczekiwań firm względem instytucji finansowej zarządzającej PPK.
"Program merytoryczny, który zaproponowaliśmy uczestnikom spotkań regionalnych w Bydgoszczy Lublinie, Katowicach i Kielcach, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dlatego postanowiliśmy kontynuować naszą misję i dostarczyć rzetelnej wiedzy o PPK pracodawcom z województwa pomorskiego, którzy przygotowują się do wdrożenia PPK w swoich firmach"
– mówi Katarzyna Chmielak, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Operacji PPK.
PPK to trójstronny program długoterminowego oszczędzania, angażujący pracowników, pracodawców i państwo. Pracownicze Plany Kapitałowe powstały w oparciu o najlepsze praktyki w zakresie oszczędzania długoterminowego wypracowane w państwach takich jak Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Holandia, czyli tych, które oceniane są najwyżej w rankingach systemów emerytalnych. Jak pokazują doświadczenia tych państw, dodatkowe systemy dobrowolnego, a jednocześnie powszechnego oszczędzania w długim terminie przyczyniły się do realizacji wymiaru edukacyjnego i pozytywnie wpłynęły na kształtowanie świadomych postaw ekonomicznych w społeczeństwie, czego wyrazem jest wysoka partycypacja w programach oszczędzania.
Proces wdrażania PPK w Polsce został zaplanowany na cztery fazy. W pierwszym etapie do programu przystąpiły największe przedsiębiorstwa – zatrudniające powyżej 250 pracowników. W kolejnych krokach do programu przystąpią kolejno grupy średnich, małych i mikro – przedsiębiorstw oraz jednostki sektora finansów publicznych. Już od 1 stycznia 2020 r. do programu mogą dołączyć przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249 osób. W ostatniej fazie, która rozpocznie się w styczniu 2021 r., do PPK zaczną przystępować najmniejsze przedsiębiorstwa oraz jednostki sektora finansów publicznych.
W skrócie:
Co: Śniadanie biznesowe PPK w Praktyce
Kiedy: 9 marca 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 10.30
Gdzie: Gdańsk, Olivia Business Olivia Business Centre, bud. Olivia Six al. Grunwaldzka 472 D
Dla kogo: Pracodawcy zatrudniający od 50 do 249 pracowników