Aktualności Data publikacji: 09 kwietnia 2024

Nagroda dla Banku Spółdzielczego w Radymnie za zaangażowanie w PPK

Bank Spółdzielczy w Radymnie (woj. podkarpackie) otrzymał nagrodę „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca” za ponadprzeciętne zaangażowanie we wdrażaniu PPK. To już kolejny klient PFR TFI z grupy BPS, który osiągnął doskonałe wyniki partycypacji w programie. Bank może być przykładem zarówno dla innych podmiotów spółdzielczych, jak i wszystkich małych firm, na to, że każdy pracodawca może skutecznie wspierać pracowników w długoterminowym oszczędzaniu.

Wśród laureatów 8 edycji programu “Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca” nagrodzonych za ponadprzeciętne zaangażowanie we wdrażaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych znalazł się Bank Spółdzielczy w Radymnie na Podkarpaciu. To ważne wyróżnienie, ponieważ potwierdza, że także mniejsze podmioty mogą skutecznie budować partycypację w PPK. Bank osiągnął imponujący wynik - spośród 17 zatrudnionych osób, 13 jest uczestnikami PPK, co daje partycypację na poziomie 76 proc. Dla porównania obecnie średnia partycypacja w programie w całej Polsce wynosi około 46 proc.

Podczas uroczystej gali podsumowującej 8. edycję programu “Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca” Henryk Baron, który z ramienia PFR TFI współpracuje z bankiem w zakresie obsługi PPK, podziękował zarządowi i pracownikom banku za ich zaangażowanie i otwarte podejście do programu.

Bank Spółdzielczy w Radymnie osiągnął znakomity wynik i w pełni zasłużył na to wyróżnienie. Jako pracodawca wykazał się dużym zrozumieniem i otwartością, dbając o przekazanie pracownikom niezbędnych informacji o PPK i umożliwiając przeprowadzenie szkoleń, podczas których przybliżyliśmy im zasady działania PPK oraz korzyści wynikające z uczestnictwa w programie 

- mówi Henryk Baron.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo finansowe, zwłaszcza, że sami pracujemy w sektorze finansowym. Specyfika banków spółdzielczych jest taka, że działamy w środowisku lokalnym, stawiamy na bezpośrednie relacje. Na co dzień troszczymy się o to, by dzięki naszym produktom wspierać klientów w budowaniu ich bezpieczeństwa finansowego, Nasi pracownicy także są częścią tych społeczności. Dlatego bardzo zależy nam na tym, by mieli możliwość zadbania o swoją przyszłość. A oszczędzanie w PPK to najprostszy i bardzo skuteczny sposób.

Dobrze rozumiemy, jak ważne jest budowanie zabezpieczenia finansowego w długim terminie. W codziennej pracy wspieramy w tym zakresie naszych klientów, ale nie zapominamy też o naszych pracownikach. Dzięki PPK mamy możliwość, by w prosty i skuteczny sposób budować kapitał na przyszłość 

- mówi Alicja Rocińska, prezes Banku Spółdzielczego w Radymnie.

W historii dotychczasowych ośmiu edycji programu „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca”, Bank Spółdzielczy w Radymnie jest drugim bankiem z grupy BPS, który otrzymał to wyróżnienie. Wcześniej, w szóstej edycji jednym z laureatów był Bank spółdzielczy w Miliczu (woj. dolnośląskie). Ponadto, jak podkreśla Henryk Baron, rosnące zaangażowanie w propagowanie oszczędzania w ramach PPK widoczne jest w wielu innych klientów z grupy BPS. Wśród przykładów podmiotów o najwyższej partycypacji w PPK można wymienić m.in. banki spółdzielcze w Kraśniku, Cycowie, Nałęczowie, gdzie z PPK korzysta ponad połowa zatrudnionych pracowników.

Pracownicze Plany Kapitałowe to program solidarności i odpowiedzialności społecznej. PPK powstał z myślą o pracownikach, aby mogli gromadzić i pomnażać swoje prywatne oszczędności na przyszłość przy wsparciu pracodawcy i państwa.

PFR TFI jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju, w skład której wchodzą instytucje finansowe i doradcze dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestujące w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Towarzystwo zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 13 mld zł, co plasuje je w gronie największych instytucji zarządzających PPK.

PFR TFI w systemie PPK pełni szczególną rolę wyznaczonej instytucji finansowej, zapewniając powszechny dostęp do programu i ciągłość zarządzania oszczędnościami uczestników w przypadku braku możliwości prowadzenia programu przez dotychczasową instytucję zarządzającą.